Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 47

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Śro 13:07, 05 Maj 2010    Temat postu: Youth: Chelsea wygrywa FA Youth Cup!

Akademia Chelsea pierwszy raz od 1961 roku zwyciężyła w rozgrywkach FA Youth Cup, po pięknym zwycięstwie nad Aston Villą 2:1 na Stamford Bridge!
W pierwszym meczu na Villa Park padł remis 1:1, więc Chelsea zwyciężyła w bilansie bramkowym 3:2!
Gole Marko Mitrovica oraz kapitana Conora Clifforda odwróciły sytuację do góry nogami w drugiej połowie, gdyż po pierwszej Chelsea przegrywała 1:0 po golu Kofiego Poysera.
Gospodarze zdecydowanie byli stroną atakującą w tym meczu, goście ograniczali się raczej do obrony własnej bramki, co z resztą bardzo dobrze im wychodziło. Na prawym skrzydle raz po raz pojedynki wygrywał Jacopo Sala i często próbował dośrodkowywać do Mitrovicia, który jednak przez pierwsze 45 minut nie mógł się wstrzelić w bramkę. Bardzo dobrze w środku radziło sobie także trio Clifford, Djalo i McEachran. Szczególnie aktywni w ataku byli ci dwaj ostatni. To właśnie minimalnie niecelny strzał Djalo jako pierwszy mógł zagrozić bramce Villans.

Goście próbowali odpowiedzieć, ale strzał Simmondsa świetnie obronił Walker. Z naszej strony kilka razy po rzutach wolnych szczęścia próbował też Bruma, ale brakowało mu celności. Po półgodzinie gry i świetnej akcji McEaahrana, Djalo i Tore uderzenie tego ostatniego było minimalnie niecelne. Mimo że to Chelsea przeważała to prowadzenie objęli goście. Po wrzutce z prawej strony Kofi Poyser popisał się piękną główką i zdobył gola.

Na przerwę gospodarze schodzili więc przegrywając.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, nadal atakowali The Blues i byli coraz bliżej celu. Najpierw Siegrist musiał się nieźle napocić by wybronić uderzenie Deen-Conteha, a później strzał Mitrovicia został wybity z linii bramkowej.

Szwed przełamał się w końcu po 64 minutach. Na granicy własnego pola karnego piłkę wywalczył Djalo, zagrał do Deen-Conteha, który odegrał futbolówkę do McEachrana. Ostre podanie tego ostatniego dotarło do Sali, a wrzutkę Włocha na gola zamienił Mitrovic.

Po tym golu w szeregi Chelsea wdało się chyba zmęczenie - ataki były coraz mniej składne, piłkarze nie mieli okazji do zdobycia gola. W 82 minucie po podaniu McEachrana próbował Sala, ale dobrze obronił golkiper gości. Dogrywka zbliżała się wielkimi krokami, ale wtedy Conor Clifford zachował się jak na kapitana przystało i pięknym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie, pierwszy raz w tym meczu.

Aston Villa nie dała rady wyrównać, a tak naprawdę to The Blues, a dokładnie Tore i Mitrovic byli bliscy podwyższenia rezultatu. Turek został zmieniony w 88. minucie przez Lalkovicia. Sędzia doliczył 4 minuty, a w tym czasie groźnie wyglądającej kontuzji nabawił się Djalo. Długo leżał na murawie, z której został zniesiony, a zastąpił go Saville.

Po 100 minutach walki, sędzia Kevin Friend zagwizdał po raz ostatni, i wielki wyczyn naszej akademii stał się faktem. Chelsea zdobywa FA Youth Cup!

Chelsea (4-3-3): Sam Walker; Billy Clifford, Rohan Ince, Jeffrey Bruma, Aziz-Deen Conteh; Aliu 'Kaby' Djalo (George Saville 90+7), Josh McEachran, Conor Clifford (c); Jacopo Sala, Marko Mitrovic, Gokhan Tore (Milan Lalkovic 88 ).

Aston Villa (4-4-2): Benjamin Siegrist; Durrell Berry, Daniel Devine, Derrick Williams (Darius Darkin 71), Ellis Deeney; Ebby Nelson-Addy, Richard Blythe (Arsenio Halfhuid 87), Samir Carruthers, Tomos Roberts; Ryan Simmonds, Kofi Poyser.

Ostatnio zmieniony przez Kevins79 dnia Czw 9:52, 06 Maj 2010, w całości zmieniany 3 razy

Skin Created by: Sigma12