Finał FA Cup, Chelsea FC - Portsmouth FC, Wembley, 15.05.10

Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 47

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie 16:04, 18 Kwi 2010    Temat postu: Finał FA Cup, Chelsea FC - Portsmouth FC, Wembley, 15.05.10

Powoli zbliża się ostatni mecz sezonu, a mianowicie Finał FA Cup. Chelsea zagra w finale najstarszych rozgrywek piłkarskich na świecie już po raz drugi z rzędu. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie w finale spotkali się Londyńczycy oraz drużyna z Liverpoolu - Everton. Faworytem spotkania byli oczywiście "The Blues", jednak na prowadzenie bardzo szybko wysunęli się podopieczni Davida Moyesa, po golu Louisa Sahy już w 1 minucie spotkania. Przed końcem 1 części spotkania wyrównał Didier Drogba. W drugiej połowie, fantastycznym strzałem lewą nogą zwycięstwo w finale zapewnił Chelsea niezawodny Frank Lampard. Tym razem, po wyeliminowaniu w półfinale Aston Villi (3:0) The Blues zagrają o to prestiżowe trofeum z drużyną swego byłego trenera - Avrama Granta. Portsmouth w półfinale niespodziewanie pokonało faworyzowany Tottenham po dogrywce 2:0. W dotychczasowej historii, Chelsea FA Cup zdobywała pięciokrotnie (1970 przeciwko Leeds United, w pierwszym meczu padł remis 2:2, w drugim natomiast Chelsea wygrała 2:1; 1997 przeciwko Middlesbrough, The Blues wygrali 2:0; 2000 przeciwko Aston Villi, wynik: 1:0 dla Chelsea; 2007 przeciwko Manchesterowi United - na nowym Wembley Chelsea pokonała United po golu Didiera Drogby w dogrywce; 2009 przeciwko Evertonowi - 2:1). Pompeys natomiast Puchar Anglii zdobywali dwukrotnie - w 1939 roku oraz w 2008. W tym spotkaniu niewątpliwym faworytem są podopieczni Carlo Ancelottiego. W tym sezonie w Premier League pokonali Portsmouth dwukrotnie - na Stamford Bridge 2:1 oraz na Fratton Park aż 5:0. Teraz liczymy na podobny wynik, nie lekceważąc oczywiście The Pompeys. Miejmy nadzieję, że do tego meczu przystąpimy już jako Mistrzowie Anglii. Ciekawostką jest, że w tym finale, Chelsea zagra już w nowych trykotach na przyszły sezon. Oby były szczęśliwe.

Finał FA Cup
Chelsea FC : Portsmouth FC
Wembley
15.05.2010

Ostatnio zmieniony przez Kevins79 dnia Nie 21:02, 18 Kwi 2010, w całości zmieniany 3 razy
krystek94_pl

Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 11

Skąd: z przed monitora

PostWysłany: Sob 0:08, 24 Kwi 2010    Temat postu:

Ja osobiście myślę że może być dobra walka i troche nam problemów mogą sprawić.... cały sezon koncentrowali na FA CUP i myśle że niezrezygnują z walki do ostatniej minuty nawet jak będzie 7-0 dla the blues.
Przeciesz olali że tak powiem lige żeby zagrać i nawet wygrać finał fa cup jak to zrobili 2 sezony temu Embarassed

jako kibic chelsea myśle że będzie 4-0
choć jako kibic football'u mam nadzieję że będzie dobre widowisko i chelsea zdoła wygrać 1-0 NO MOŻE 2-0 Smile

POZDRO

GOD SAVE THE BLUES

FireEnmire

Posty: 33

PostWysłany: Sob 19:16, 24 Kwi 2010    Temat postu: Mecz

Myślę że chelsea powinna bez problemu poradzić sobie w tym meczu i wygrać go wysoko.

Skin Created by: Sigma12